Четвер, 16.05.2024, 12:02
Вітаю Вас Гість | RSS

Нагуєвицька СЗШ

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Каталог файлів

Головна » Файли » Олімпіади

Інформатика
25.12.2010, 18:15

Другий етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики


Задача A

Петрик П’яточкін та слоненята

 

Петрик П’яточкін як завжди традиційно рахує слоненят. Цього разу десять слоненят прийшли до Петрика по цукерки. Вони вишикувалися один за одним та по черзі підходять до нього. Кожне слоненя просить у Петрика деяку кількість цукерок. Якщо Петрик має достатньо цукерок, щоб задовольнити забаганку слоненяти, то він дає слоненяті рівно стільки цукерок, скільки воно хоче, і кличе до себе наступне. Якщо ж у Петрика немає достатньої кількості цукерок, то він починає голосно плакати і йде додому.

Вам відомо скільки цукерок має Петрик спочатку та скільки цукерок хоче кожне із слоненят. Необхідно визначити скількох слоненят Петрикові вдасться задовольнити.

 

Вхідні дані:

Перший рядок містить ціле число Nкількість цукерок у Петрика на початку. Наступний рядок містить десять цілих чисел через пробіл S1, S2, ..., S10. S1 – це кількість цукерок, що хоче перше слоненя в черзі, S2 – друге і т. д.

 

Вихідні дані:

Єдине число – кількість слоненят, яких Петрикові вдасться задовольнити.

 

Обмеження:

1 ≤ N ≤ 1000,

1 Si 1000.

 

Приклад вводу:

47

4 12 5 17 2 10 1 5 100 1

 

Приклад виводу:

5

Задача В

Олімпіада

 

Петрик П'яточкін дуже любить різноманітні комп'ютерні забавки. Розв’язування задач з програмування видалось йому захоплюючою грою, тому останнім часом він проводить за цим заняттям дуже багато часу і зараз поступається в майстерності лише таким знавцям як його шкільний вчитель інформатики.

Коли Петрикові сказали, що скоро відбудеться олімпіада з інформатики, то він неймовірно зрадів, що матиме нагоду випробувати свої сили в боротьбі проти цікавих та складних задач і гідних суперників. Але радість Петрика змінилась розчаруванням, коли він згадав як добре оснащена школа, в якій проводитимуть змагання. Річ у тім, щo більшість комп'ютерів у цій школі є суперсучасними, і школярів до них не допустять. Учасникам олімпіади, скоріш за все, дозволять програмувати лише на кількох застарілих шматках заліза, на яких є всього 16 Gb оперативної пам'яті та примітивні восьмиядерні процесори.

Петрик задумався чи вистачить комп'ютерів для всіх учасників. Для цього йому необхідно дізнатись загальну кількість школярів, котрі візьмуть участь у змаганнях.

Петрику відома кількість хлопців і дівчат з кожного класу, які прийдуть на олімпіаду. А от порахувати загальну кількість Петрик зараз не може, бо на його калькуляторі вже другий день встановлюється нова операційна система Doors 47 виробництва фірми MegaSoft. Зробите це за нього?

 

Вхідні дані:

У єдиному рядку записано 8 цілих невід’ємних чисел, розділених пробілами - кількість хлопців і дівчат з 8, 9, 10 та 11 класів, що прийдуть на олімпіаду.

 

Вихідні дані:

Єдине ціле число – загальна кількість учасників дійства.

 

Обмеження:

Петрику відомо, що в кожному класі навчається не більше 200 учнів.

 

Приклад вводу:

1 0 4 1 10 2 0 10

 

Приклад виводу:

28

Задача C

Комедія чи бойовик?

 

Як Ви, мабуть, вже знаєте, у Петрика сьогодні день народження. І вся дітвора по всій планеті святкує цей чудовий день. І наш Петрик - не виняток. Він запросив до себе друзів, які, як не дивно, принесли йому багато-багато подарунків, серед яких були N дисків з фільмами. Оскільки Петрик дуже любить дивитись фільми, він негайно ж запропонував подивитись якісь два з цих фільмів. Як справжній господар він вирішив, що вони будуть дивитися найдовший та найкоротший фільми. Кожен фільм можна однозначно охарактеризувати його тривалістю, тобто немає двох фільмів однакової тривалості.

Подруга Петрика зауважила, що усі фільми, у яких тривалість у секундах є числом-паліндромом, виявились комедіями, а всі інші - бойовиками. Нагадаємо, що числами-паліндромами називають числа, які однаково читаються як зліва направо, так і справа наліво. Наприклад, числа 474 і 77 є паліндромами, а 47 та 4540 - ні.

Петрик – дуже ледачий хлопчик, тож просить Вас знайти тривалість найкоротшого і найдовшого фільмів. А його подруга хотіла б ще й дізнатися чи є ці фільми комедіями. Ох, ці вже дівчата - все їм потрібно знати! :)

 

Вхідні дані:

Перший рядок містить натуральне число N - кількість дисків, які подарували Петрику на день народження. У наступних N рядках - тривалість кожного фільму у секундах.

 

Вихідні дані:

У першому рядку виведіть тривалість найкоротшого фільму та через пробіл слово "YES"(без лапок), якщо цей фільм є комедією, або "NO"(без лапок) у іншому випадку. У другому рядку виведіть аналогічну інформацію для найдовшого фільму.

 

Обмеження:

2 ≤ N ≤ 10000,

тривалість кожного фільму задана у секундах та є натуральним числом меншим за 100000,

всі фільми мають попарно різні тривалості.

 

Приклад вводу:

4

74

474

47

77

 

Приклад виводу:

47 NO

474 YES

Задача D

День народження Петрика

 

Скоро у Петрика П’яточкіна день народження, до якого він давно готувався. Він збирається запросити N хлопчиків і (N+1) дівчинку. Петрикова мама накрила для них великий круглий стіл, і приготувала багато смачних страв. Треба допомогти нашому герою розсадити своїх гостей за круглий стіл так, щоб кожен хлопчик сидів біля двох дівчаток. Але Петрику дуже подобається одна із дівчат, тому він заздалегідь попередив друзів, що буде обов’язково сидіти біля неї. Скількома способами П’яточкін зможе виконати задумане?

Зауважте, що за столом розміщені 2N+2 стільці. Відповідно два способи розміщення гостей вважаються різними, якщо є хоча б одна дитина, яка сидить на різних стільцях згідно цих двох способів.

 

Вхідні дані:

Перший рядок містить ціле число N – кількість хлопчиків, яких Петрик запросить на день народження.

 

Вихідні дані:

Єдине число – кількість способів.

 

Обмеження:

1 ≤ N ≤ 10

 

Приклад вводу:

1

 

Приклад виводу:

8

Категорія: Олімпіади | Додав: IgorKorch
Переглядів: 1274 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 3.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz