Субота, 04.05.2024, 06:51
Вітаю Вас Гість | RSS

Нагуєвицька СЗШ

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Каталог статей

Головна » Статті » Архів » архів

Порядок попередження педагогічних працівників про їхнє педагогічне навантаження в наступному навчальному році
Трудові відносини в системі загальної середньої освіти регулю­ються законодавством України про працю, Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», іншими нормативно-правовими актами. Одним із таких нормативних актів є чинна Інструкція про по­рядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердже­на наказом Міністерства освіти України від 15 квітня 1993 р. № 102 (з наступними змінами).
Згідно з п.63 зазначеної Інструкції, на­вчальне навантаження між учителями, викладачами та іншими пе­дагогічними працівниками розподіляється керівником установи за погодженням з профспілковим комітетом залежно від кількості го­дин, передбачених навчальними планами, при наявності відповідних педагогічних кадрів та інших конкурентних умов, що склалися у за­кладі, з дотриманням при цьому Кодексу законів про працю України (КЗпП України). Відповідно до ст. 32 КЗпП України, про зміну істотних умов пра­ці — систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встанов­лення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад та інших — працівника необхід­но повідомити не пізніше, ніж за два місяці.
Статтею 25 Закону України «Про загальну середню освіту» визна­чено, що розподіл педагогічного навантаження у загальноосвітньому навчальному закладі здійснюється його керівництвом і затверджуєть­ся відповідним органом управління освітою. Причому п.2 цієї стат­ті встановлено, що педагогічне навантаження вчителя загальноос­вітнього навчального закладу, незалежно від підпорядкування, типу і форми власності, обсягом менше тарифної ставки встановлюється лише за його згодою. Ця норма повною мірою стосується і педагогіч­них працівників похилого віку. Узгоджуються законодавчі норми та специфіка роботи галузі (змі­ни навчального навантаження, режиму роботи, тривалий літній від­пускний період тощо) шляхом проведення наприкінці навчального року комплектації на новий навчальний рік, коли кожного педагогіч­ного працівника (в тому числі й пенсійного віку) повідомляють під особистий підпис про те, в яких класах і з яким навчальним наванта­женням він буде працювати у новому навчальному році.
У разі, якщо немає можливості забезпечити педагогічного праців­ника навчальним навантаженням на ставку, а працівник не погоджу­ється на роботу з меншим навантаженням, трудовий договір з ним припиняється на підставі відмови від продовження роботи у зв´язку зі зміною істотних умов праці (п7б ст. 36 КЗпП України).
Прямий обов'язок керівника закладу освіти — доводити до відома педагогічних працівників наприкінці навчального року (до надання відпустки) педагогічне навантаження в наступному на­вчальному році, передбачене нормою підпункту «е» пункту 20 «Типових правил внутрішнього трудового розпорядку для праців­ників державних навчально-виховних закладів України», затвер­джених наказом Міністерства освіти України від 20.12.93 р. №455 (з наступними змінами, внесеними наказом МОН від 10.04.2000 р. №73).
У випадку повної відсутності можливості забезпечити педагогіч­ного працівника навчальним навантаженням питання вирішується шляхом скорочення чисельності штату працюючих (з дотриманням чинного порядку звільнення).
Категорія: архів | Додав: Ігорко (02.12.2012)
Переглядів: 680 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Категорії розділу
архів [209]
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz