27 серпня 2011 року в Нагуєвичах пройшла робоча нарада з питань проведення літературного конкурсу «Стежками Каменяра». Організатор цієї акції – тижневик «Каменярі» на чолі з засновником і головним редактором Ігорем Курусом, ГО «Вся Україна» та відділ освіти Дрогобицької РДА. Конкурс, який планують зробити щорічним, дає можливість учням шкіл самостійно обрати тему в номінаціях проза, поезія чи драматургія, надіслати свої роботи та в разі перемоги отримати різні цінні призи (книги, оргтехніка тощо). Твори переможців організатори конкурсу видаватимуть власним коштом та розповсюджуватимуть в нашому регіоні. Було сформовано і журі конкурсу, до якого ввійшли і відомий франкознавець, професор Галина Сабат з Дрогобицького педуніверситету, і знаний франкознавець-вчитель Петро Сов’як, вчителі шкіл міст та сіл нашого регіону.
Те, що ідея серйозна та буде втілена в життя, не викликає сумніву. В Нагуєвичі керівник Національного проекту «Відкритий світ» Ігор Курус (донедавна – заступник голови Національної ради України з питань радіомовлення та телебачення, член різних урядових та міжвідомчих комісій) приїхав не з порожніми руками – нашій школі він подарував мультимедійну техніку.
Учителі школи мали можливість разом з іншими не лише обговорити важливість проведення літературного конкурсу, на який учні можуть надсилати роботи до 1 жовтня (результати будуть відомі 1 листопада), але і поспілкуватися з онуком Франка – Роландом, сином Тараса Франка.
Вчителі отримали і надзвичайно цінний подарунок – набір книг, серед яких два томи «Антології української драматургії», і «Як ми говоримо» Бориса Антоненка-Давидовича, і «Мовленнєвий етикет», і збірник цікавих завдань та рухливих ігор, і твір «Бояриня» Лесі Українки, і комікс «Шлях до волі» про Самійла Кішку, і набір портретів поетів та письменників ІІ половини ХХ століття (Самчук, Стус, Симоненко, Драч, Олійник, Вінграновський, Загребельний, Нестайко, Костенко – всього 36 портретів), і інші цікаві та пізнавальні книги.
Проект «Відкритий світ» підтримала і Львівська політехніка – проректор та завкафедри інформаційних технологій Національного університету Володимир Пасічник наголосив на важливості підтримки українського шкільництва, про що не раз говорив ще Іван Франко. Те, що буде зроблено для українських шкіл в рамках реалізації даного проекту, гість зі Львова порівняв за значимістю із виходом людини в космос та освоєнням ядерної енергії.
|